Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kierunkowskaz miga w przeciwną stronę + brak długich

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Kierunkowskaz miga w przeciwną stronę + brak długich

    a w piątek znowu korytko dwa trojga :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2] Kierunkowskaz miga w przeciwną stronę + brak długich

    Zaczęło się od tego, że chcąc zmienić pas na prawy, po wrzuceniu kierunku (ten na trzy mignięcia) miga kierunek lewy...
    Nie przełączam do kliknięcia, tylko delikatnie popycham dźwigienkę. Wybaczcie ten opisowy język, ale nie wiem, jak to fachowo nazwać. Z pewnością rozumiecie o co mi chodzi.

    W każdym razie jak chcę mignąć prawym kierunkiem, to najczęsciej miga lewy. Nie zawsze, ale często. W lewą stronę jest OK, tzn. miga lewy.

    Po jakimś czasie sytuacja ewaluowała. Po włączeniu przełącznika do kliknięcia i późniejszym wyłączeniu, kierunkowskaz migał prawidłowo w prawo, ale po wyłączeniu dochodziły trzy mignięcia w lewo. I tu znów po włączeniu w lewą stronę wszystko jest OK.

    A od wczoraj przestały działać długie. Tzn. krótkie mignięcie (pociągnięcie do siebie) działa. Ale przełączenie nie daje żadnego efektu.

    To jest przełącznik z tempomatem. Nie wiem, czy tempomat działa, bo w warszawskich korkach trudno to zweryfikować...

    Czy podpięcie pod VAGa zdiagnozuje co jest problemem? Nie mam go fizycznie w domu (ale jak będzie potrzeba, to w rodzinie jest), więc nie zweryfikowałem jeszcze. Poza tym i tak bym nie wiedział czego i gdzie szukać.
    Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Wymiana przełącznika wystarczy, czy wygląda Wam to na coś grubszego?

    O2, 2005 r.
    Była Fabia, jest Octavia.

    Komentarz


    • #3
      bordnetz do wymiany

      jak coś mam Magika który opanuje ten temat w Wawie
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Może tylko problem manetki :idea:
        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez LUKI
          bordnetz do wymiany
          po czym tak wnioskujesz szybciutko?

          arthuryankovski, spróbowałbym podmienić manetkę lewą, nawet bez tempomatu
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            No ale podmiana wiąże się ze zdjęciem kierownicy, prawda? Wolałabym, żeby mi poducha w pysk nie wystrzeliła... Więc raczej będę to robił rękami jakiegoś mechaniora. A po co dwa razy płacić?
            Poza tym i tak musiałbym kupić tę menetkę bez tempomatu, a różnica w cenie nie jest jakaś wielka.

            Pytanie tylko, czy da się jakoś wykluczyć/potwierdzić awarię manetki bez jej wymiany?
            Była Fabia, jest Octavia.

            Komentarz


            • #7
              arthuryankovski, zwykły mechanik to raczej tematu nie ogarnie
              popytaj kolegów z warszawy czy komuś nie została manetka po zmianie na tempomatową
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Witam wszystkich.

                Na 100% to sprawa manetki. Miałem identyczne objawy. Na jakiś czas pomaga szybkie poruszanie manetką góra-dół. Ale bez wymiany się nie obejdzie.
                Sprawdź dokładnie kod części na manetce, mnie chcieli wcisnąć nie taką jaką mam.

                Komentarz


                • #9
                  Jakby co to u mnie gdzieś taka manetka bez tempomatu w pudełku leży :wink:

                  Komentarz


                  • #10
                    Też mam luzem manetkę bez tempomatu jeśli potrzebujesz. Warszawa-Mińsk Mazowiecki-Łódź, do wyboru
                    Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                    Komentarz


                    • #11
                      Podobny problem miałem, ale u mnie okazało się że była woda w module pod kierownicą po rozebraniu i wysuszeniu problem znikną i tak już nie daje znać od kilku lat
                      pozdrawiam
                      roberta

                      Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                      http://chomikuj.pl/Roberta9

                      Komentarz


                      • #12
                        Mnie zatrzymuje policja już pod domem i pytają czy jestem trzeźwy lub czy jestem kobietą. Ja wielkie WTF na twarzy a oni mi, że migam w lewo, jadę w prawo... manetka. Przedmuchałem ją sprężonym powietrzem i od kilku miesięcy spokój.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X